BİZİ TANIYIN

Dünyada her şey için, medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir , fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, dalalettir.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Hızla gelişen ve değişen dünya da en önemli şeyin bilgi olduğunu anladığımız zamandan beri öğrenmekte olduğumuz konuları yazmaya çalışıyoruz.

Bir şeyler yapmak ve değiştirmek istiyorsanız öncelikle ilk adımı atın: Araştırın. Araştırdıkça insan fark ediyor ki daha bir sürü konu açıklanmayı bekliyor.

Dünya her gün, her saat değişiyor zaten. Önemli olan sizin ne şekilde değiştirmek istediğinizdir. İstediğinizi bulmak için kendinizi, etrafınızı kısacası her şeyi keşfedin, araştırın. Çünkü güneş yeniden doğacak ve hepimiz yeniden deneyeceğiz.

Bu siteyi neden mi tasarladık? Çünkü araştırdıkça, yazdıkça ve okudukça hayatımızdaki olaylara bakış açımızın değiştiğini gördük. Monotonlaşmış sıradan bir hayatın aksine birbirimize anlatacağımız, öğreneceğimiz bir sürü şeyin olduğunu fark ettik.

Hayal ettiğimiz dünya için bu siteyi tasarlayarak ilk adımı attık. Bulunduğumuz konumları eleştirmekten, şikayet etmekten vazgeçip harekete geçtik.

Buraya kadar geldiysen sen de kendin için ilk adımı atabilirsin. Bilim, tarih kategorilerine göz atıp neye ilgin olduğunu keşfetmelisin. Ya da neye ilgin olmadığını.

Gün doğmaya başladığında Gandalf gelmeyecek bu yüzden artık hayatın amacını bulmalı ve kontrolü ele almalıyız.

O zaman Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü ile bitirelim.

Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiçbir şey öğretememişim demektir.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Hoşçakalın.

Sitemizin ilgili kategorilerinde yer almasını istediğiniz haberleri aşağıdaki mail adresi aracılığı ile bize bildirebilirsiniz.
(alfarabyustr@gmail.com)

Demirkırat hakkındaki yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kara delikler hakkındaki yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Her şeyin teorisi hakkındaki yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kuantum fiziği hakkındaki yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.